Reklāma

Dzīvokļa vēstkopas arhīvs

Mareks 14/09/09 21:51
koka logu paarkraasoshana no aarpuses

dots 6tais staavs, viena puse tik verama, jaanokasa kautkaa vecaas kraasas paliekas un jaauzklaaj kautkas (kraasa !) bruuns pa virsu - kopsh ielikshanas pagajushi 7 gadi un kaa izraadas aareejaa kraasa saulee izbaleejusi liidz gandriiz baltai

gribas firmu kas to izveiks, un veelams jaunajai kraasai iedos 10y garantiju pret baleeshanu (fasaades puse, + visa peecpusdienas saule)

protams - leeti :)

--
Mareks

p. s. pie patiikamam cenaam driisktees nomainiit arii 6 paketes kas zaudeejushas hermeetiskumu un paarlakot ieksheejaas logu koka virsmas p. p. s. zinu ka vairumniekam paketes kvm izmaksaa ap 20-30Ls atkariibaa no stikla/profila/gaazes

Raivo Saars 15/09/09 04:41
Tas tev droši vien būs jaunums, ka koka logi ir kopjami un pārkrāsojami. Un vēl tev būs jaunums, ka reti kura firma 10 gadus vispār nostrādā, un vēl retāk dod tādas garantijas. Varu tikai aptuveni iedomāties, par kādu cenu tādu garantiju varētu dot, par draudzīgu jau nu noteikti nē.
Iesaku aizmirst par tiem 10 gadiem, sameklēt pa draudzīgu cenu individuālu darba veicēju, un pa gadiem 3-4 atkārtot šo procedūru.
Koka logiem droši vien vajadzīga laka. Kaimiņonka saviem futerlogiem paņēma kautkādu tipa jahtām domātu laku, ja nemaldos, Sadolin ražojuma. Un noklāja arī vienu dēļagabalu, nolika bēniņos glabāties. Pēc 3 gadiem salīdzināja - nevarētu teikt, ka ļoti, bet tomēr - nedaudz bija balējuma pazīmes.

Martins 15/09/09 05:21
Šitais ko prasi un lēti - bezcers. Pirmkārt jebkura laka, kas stāv ļoti ilgi un labi ir pietiekami dārga. Iesaku uzreiz skatīties uz speciālajām, kuģu, jahtu. Tikai tur daži bet - ilgāk žūst parasti un maksā uhtī. Ir arī speciālās āra lakas, divkomponentu, skābās cietēšanas, kaut vai Akzo-Nobel ražojuma (daiļrade koks tagad tādas ir, kādreiz bija krāsu namā). Man logi ar tādām ir lakoti. Pagājuši ir 3-4 gadi un arī āra laka ir padevusies, lielākoties tomēr tāpēc, ka koks dzīvo savu dzīvi un mazliet tomēr mēdz "staigāt" bet laka līdzi nestaipās, rezultātā atlop no koka, rodas šķirba, tur iekšā tiek mitrums kas palīdz lakai citur atlobīties, nu un tā tālāk. Nu, tāds koks, kas izdzīts caur autoklāvu un piedzīts ar laku zem spiediena protams vairs tā neizpildās, bet tas jau arī vairs nav koks bet gan plastmasas gabals ar šķiedru.

Āra krāsa arī hvz cik ilgi stāvēs, jārēķinās ka laiku pa laikam nāksies pārkrāsot. Tiesa, atkal skatoties ar kādu krāsu nokrāsos mainīsies arī ilgums. Kaut kad noeksperimentēju ar balkona sānu seguma krāsošanu (šiferis plakanais), parastā eļļas (laikam) krāsa lobās ka prieks, a tā ko iepirku tieši priekš tās virsmas jau turās 3-4 gadus.
Tiesa, nezinu īsti ko iepirku, bet to Kuršos prasīju pastāstot zitūciju, viņiem tur tolaik bija dikti zinošs krāsu cilvēks.

I vispār - tagad nav stilīgi lakot koku, īstais stils mūsdienās ir eļļot: D

Bet tā - velkom to ze klab. Pašam šoruden jāizveic eksekūcijas ar logiem. Darīs to vienkārši - uz kādu brīvdienu slīpeni noīrēs, plakanās lielās virsmas ar slīpenēm, mazās ar rociņām un smilšpapīra klucīti. Nav nemaz tik briesmīgs tas darbs.

Rich 15/09/09 05:31
priedes logi, pirms gadiem, ee, kaadiem 5 laikam lakoti ar jahtu laku. turaas viss iekshaa/aaraa - iznjemot paaris vietaas palodzees shkjirbinjas nelielas, kur slapjus pukjpodus kaads tur ilgstoshi, un aaraa vienaa vietaa ir zars izgaajis uz aaru ar svekjiem. bet tie svekji tur taadi pamatiigi, aizsargaas labaak par laku =) (es, taateikt, slinkumu kopju).

KPL 15/09/09 05:41
piedodietatvainojiet, sheit paceljas jautaajums - vai logs ir utilitaara maajas sastaavdalja ar konkreetu funkciju, vai kaukaads tur pieluugsmes objekts, kam jaabuut no \m/ materiaaliem gatavotam ar \m/ metodeem, lai var \m/ ziimeeties draugu priekshaa, kuri vienkaarshi ielikushi kaut plastmasas logus un aizmirsushi?

Martins 15/09/09 05:51
Plastmasas logi man nepatīk daudzu iemeslu dēļ. Punkts. Zīmējies ar tiem neesmu, un man ir pilnīgi po**** ko par to visu domā draugi, kaimiņi, kooperatīvs un vārna kaimiņu kokā. Ja man patiktu plastikāta logi, tad būtu tieši tāds pats po*****.

Un par to nav diskusija. Diskusija ir par to kā apstrādāt koka logus lai tiem nebūtu jāpievērš uzmanība tuvākajā laikā.

Martins 15/09/09 05:51
Pats klāji laku virsū vai to pie izgatavošanas darīja? Ja pats - kur kā, cik ilgi kaltēji?

Rich 15/09/09 06:01
laka tika iedota tiem, kas logus taisiija, vinji arii klaaja. esot to dariijushi atputekljotaa telpaa (cik ruupiigi gan nezinu, shur tur jau kaadu nelielu grubuliiti var atrast :) )

Martins 15/09/09 07:21
nuu, grubuli var viegli arī ar laku dabūt...

Raivo Saars 15/09/09 09:21
Uz visiem jautājumiem - jā :) A kas tieši Tev nepatīk, un kā tas tieši Tevi iespaido?

KPL 15/09/09 10:11
A man vienkaarshi vienmeer viss nepatiik: P

--
KPL, neko nelako un nekraaso

Raivo Saars 15/09/09 11:41
Mhm. Labi, ka atgādināji par savu eksistenci, savādāk neviens pat nepamanītu, ka ir kāds, kam viss nepatīk.

Martins 15/09/09 14:31
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa : D nu tas ir normaals dveesels staavoklis laiku pa laikam ;)

swolotch 15/09/09 19:31
a man viss po, vismaz tieshi shobriid. kraaso kaut ar suudiem, ja patiik! ;) taadaa gadiijumaa noteikti varees atrast kaadu sektu, kam tie logi buus pieluugsmes objekts un "kraasas autoru" vinji buus gatavi kanonizeet :-)))

KPL 16/09/09 03:31
neenu, dveeseles staavoklis nemainiigs gadu gadiem.
Bet iepriekshmineeto teezi nu nesaprotu, paskaidrojiet ja neprasa milziigu piepuuli:

> Pagājuši ir 3-4 gadi un arī āra laka ir padevusies, lielākoties
> tomēr tāpēc, ka koks dzīvo savu dzīvi un mazliet tomēr
> mēdz "staigāt" bet laka līdzi nestaipās, rezultātā atlop
> no koka, rodas šķirba, tur iekšā tiek mitrums kas
> palīdz lakai citur atlobīties, nu un tā tālāk. Nu, tāds
> koks, kas izdzīts caur autoklāvu un piedzīts ar laku zem
> spiediena protams vairs tā neizpildās, bet tas jau arī vairs
> nav koks bet gan plastmasas gabals ar šķiedru.

No shjii izriet ka tas nepiesuucinaatais koks ir nikjiigs un ir jaakopj, atskiriibaa no piesuucinaataa, kursh joprojaam ir koks, bet jaakopj mazaak. Kur tur rodas lielais prieks par to skjiisto nepiesuucinaato koku?
Nu es sapr ka koka raamji elementaari izturiigaaki par pet, uguns- un visaadaa citaadaa zinjaa droshaaki, bet kur _sheit_ rodas priekshrociiba??? Klasiskais maarketings sludina ka koka raamji elpojot - tak suudu vinji tur elpo, neatkariigi vai taa laka cauri izdziita vai tikai uz virsmas uzsmeereeta.

-- KPL, riigas guljamrajona proletaarietis parastais, bez vajadziibas peec koka logiem jebkaadaa formaa

Martins 16/09/09 03:41
he :)
Konkreeti manaa gadiijumaa koka logi ir ljoti aktuaali, jo
1) es izejmateriaalu savaam rokaam savaa mezjaa gaazu gadus 6-7 apakalj, taisiija laikam 3 gadus apakalj tos logus
2) faaters galdnieks un es pats arii instrumentus maaku rokaa panjemt, pat pareizi

itogo man pasaakums izmaksaaja tieshi tik cik liime, laka, bliivgumijas un furnituura, drusku bliiveejamaa silikona un stikla pakete, drusku elektriiba. Ieliku arii pats + paliigi.

bet piesuucinaats koks vnk nepatiik taapat kaa nepatiik plastmasa.
esmu puisis no laukiem, neesmu paarlaimiigs pilseetaa, nubet ko padariisi, muuzinjsh taads...

Reklāma dzivoklis.lv | lietošanas noteikumi E-pasts: dzivoklis¤dzivoklis.lv
© 2001-2015. Dzivoklis.lv